ایران پیشرفت زیادی در زمینه نانو داشته است
پرفسور لیم پس از بازدید از چهارمین نمایشگاه بین‌المللی فن‌آوری نانو، گفت: ایران در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی در زمینه فناوری نانو داشته است.

پرفسور لیم پس از بازدید از چهارمین نمایشگاه بین‌المللی فن‌آوری نانو، گفت: ایران در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی در زمینه فناوری نانو داشته است.

 

هنجو لیم (Hanjo Lim) یكی از متخصصانی بود كه برای بازدید از چهارمین جشنواره نانو به ایران آمد. او پس از بازدید از نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار ستاد خبری جشنواره گفت: «این سومین دیدار من از ایران است و دومین بار است كه در جشنواره نانوی ایران شركت می‌كنم. فكر می‌كنم ایران در این سه، چهار سال پیشرفت زیادی در زمینه نانو داشته‌است.»

 

استاد دانشكده الكترونیك و مهندسی كامپیوتر دانشگاه فناوری اطلاعات كره جنوبی درباره‌ی تفاوت فعالیت‌های شركت‌های ایرانی با شركت‌های كره‌جنوبی در زمینه فناوری نانو، گفت:« فكر می‌كنم كمپانی‌های ایران خیلی فعال هستند ولی كمتر به حضور در بازار جهانی فكر می‌كنند. كره جنوبی كشور كوچكی است برای همین خیلی طبیعی است كه شركت‌ها برای ارائه محصولات‌شان در وهله‌ی اول به بازار جهانی فكر كنند. اما ایران بازار داخلی وسیعی دارد بنابراین شركت‌ها كمتر به بازار جهانی فكر می‌كنند.»

 

به گفته‌ی این كارشناس، در كره جنوبی دولت از طریق كمك به تحقیقات با همكاری سازمان WTO به پیشبرد علم نانو در این كشور كمك می‌كند. گفتنی است چهارمین نمایشگاه فناوری نانو از 13 تا 17 مهرماه 1390 از سوی ستاد توسعه فناوری نانو در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

منبع: ستاد توسعه نانو

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 مهر 1390    | توسط: سیدمحمدامین شاهمرادی    |    | نظرات()