اعطای تاییدیه نانومقیاس به 49 محصول مبتنی بر فناوری نانو
تاكنون 49 محصول در حوزه فناوری نانو، موفق به دریافت تاییدیه مقیاس ایستگاه نانو مقیاس كریدور خدمات فناوری تا بازار شده‌اند.

تاكنون 49 محصول در حوزه فناوری نانو، موفق به دریافت تاییدیه مقیاس ایستگاه نانو مقیاس كریدور خدمات فناوری تا بازار شده‌اند.

 

به گفته قاسم جعفری، مسوول امور شركت‌ها در كریدور خدمات فناوری تا بازار، تاكنون برای 139 شركت در ایستگاه نانو مقیاس كریدور پرونده تشكیل شده است. 184 محصول از تولبدات این شركت‌ها متقاضی دریافت تاییدیه نانو مقیاس و ورود به فرآیند حمایتی كریدور هستند. وی افزود : «طی فرآیندهای بررسی در ایستگاه نانو مقیاس، از میان 184 محصول متقاضی، 49 محصول موفق به دریافت تاییدیه نانو مقیاس شده‌‌اند».

 

جعفری گفت: «این شركت‌ها و محصولات‌شان بعد از اخذ این تاییدیه، وارد مراحل بعدی مسیر كریدور می‌شوند كه طی آن نسبت به ارائه خدمات مختلف توسعه فناوری به آنها و حركت به سمت تجاری سازی محصولات اقدام می‌گردد».

 

گفتنی است ایستگاه نانو مقیاس به عنوان اولین ایستگاه كریدور، وظیفه بررسی و ممیزی مقیاس مواد و محصولات تولیدی شركت‌ها را بر عهده دارد. در صورت اثبات مقیاس مواد نسبت به صدور تاییدیه به محصولات صنعتی اقدام می‌گردد.

 

شایان ذكر است كریدور خدمات فناوری تا بازار مجموعه‌ای است كه از طرف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف كشف، ساماندهی و تكمیل حلقه‌های مفقوده در حوزه تجاری‌سازی فناوری نانو تشكیل شده است. این مجموعه، در قالب یك ساختار شامل 16 ایستگاه، خدمات توسعه فناوری مورد نیاز شركت‌‌های دانش‌‌بنیان را به منظور تسهیل تجاری‌سازی ارائه می‌كند.
 

منبع: ستاد توسعه فناوری نانو

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 مهر 1390    | توسط: سیدمحمدامین شاهمرادی    |    | نظرات()