پتنت جدیدی در زمینه دستگاه‌های فوتوولتائیك
شركت اسپایر (Spire) خبر از اعطای پتنت جدیدی تحت عنوان «دستگاه‌های فوتوولتائیك» توسط اداره‌ی پتنت و علائم تجاری آمریكا به این شركت داده است.

شركت اسپایر (Spire) خبر از اعطای پتنت جدیدی تحت عنوان «دستگاه‌های فوتوولتائیك» توسط اداره‌ی پتنت و علائم تجاری آمریكا به این شركت داده است. پتنت مذكور به دلیل كشف یك دستگاه نانوفوتوولتائیك (Nano-PV) كه قادر به كنترل و مهار سلول‌های زیستی همچون سلول‌های سرطانی است، به این شركت اعطا شده است.

 

كشف شركت اسپایر امكان ارائه‌ی دستگاه‌های Nano-PV در اندازه‌هایی بین50 نانومتر تا 5 میكرومتر را به همراه فرآیند تولید آنها فراهم كرده است. هدف از طراحی این دستگاه‌ها، هدف قرار دادن سلول‌های زیستی خاص و سپس شلیك انتخابی به سمت آنها توسط نور است تا با تولید شارژ الكتریكی خاصی، رشد سلول‌های مورد نظر را متوقف كرده و یا آنها را نابود كند.

 

راجر جی لیتل، از همكاران این طرح و رئیس و مدیرعامل اسپایر، اظهار داشته كه پتنت مذكور سومین پتنت حاصل از ابداع ذكر شده است. به گفته او، شركت متبوعش دانش خود در زمینه فوتوولتائیك‌ها را با تجربیاتش در شاخه پزشكی در هم آمیخته است. او اضافه كرد كه شركت اسپایر از كسب این پتنت كه تاثیر بالقوه‌ای بر پزشكی خواهد داشت، بسیار خشنود است.

 

لیتل ابراز داشت كه این پتنت سهم مالكیت فكری این شركت را در زمینه‌ی بازار اپتوالكترونیك و پزشكی تقویت می‌كند. به گفته او این امر، گواهی بر خلاقیت كاركنان توسعه و تحقیقات آن شركت است.


ستاد توسعه فناوری نانو

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 21 مهر 1390    | توسط: سیدمحمدامین شاهمرادی    |    | نظرات()