دستور مصرف نانو شیشهچرا شیشه نیاز به نگهداری دارد؟ اصولا تصور بر این است که شیشه فقط در خصوص شکستن آسیب پذیر است ولی در حقیقت ممکن است به مرور زمان دچار خوردگی، ساییدگی و یا لکه دار شود. سطح شیشه اصولا صاف و هموار نیست، بنابر این همواره آلودگی های محیطی میتوانند داخل شیارهای شیشه وارد شده و شیشه را مات کنند.ساییدگی یا خوردگی سطح شیشه عموما از طریق تجمع مواد نامحلول موجود در آب و سفت شدن آنها روی سطح پس از تبخیر آب حاصل میشود. هنگامیک آب آلوده تبخیر میشود نمکها و املاح موجود در آب، تغلیظ شده و روی شیشه رسوب میکند و در این حالت با ملکولهای شیشه پیوند بسیار محکمی ایجاد کرده و در نتیجه لکه ها و جرم هایی پدید می آیند که در خلل و فرج شیشه نفوذ کرده و فقط با مواد خاصی قابل جدا شدن میباشند. این رسوبات که عموما نمکی هستند بعلت غیر شفاف بودن شیشه را مات، سیاه و غیر صاف کرده و گاها اثرات نامطلوب برگشت ناپذیری ایجاد میکنند.معرفی محصول:NG1010 یک محصول بسیار جدید برای پوشش شیشه میباشد. خاصیت راحت تمیز شدن شیشه پس از نانو شدن از طریق فعل و انفعالات شیمیایی یک محلول سل و ژل حاصل میشود. پس از این واکنش تشکیلاتی 3 بعدی با یک لایه بسیار بزرگ بر روی شیشه حاصل میاید. این حالت خاصیت آب گریزی با ماندگاری بسیار طولانی به شیشه میدهد. این پوشش بسیار نازک بوسیله آب ، تمیز کنندها و یا آب با فشار بالا بهیچ عنوان از بین نمیرود. میزان مصرف این محصول بسیار بسیار پایین است. هرلیتر محلول NG1010 ، 400 متر مربع شیشه را پوشش میدهد. در استرالیا هنگام نانو کردن شیشه های ساختمانی در سیدنی به ازای هر 600 متر مربع 1 لیتر از محصول استفاده شده است.Ng1010 ازرانترین و کارامدترین محصول پوششی برای شیشه میباشد.آماده کردن سطح پیش از نانو کردن:
دستور مصرف نانو شیشه
مهمترین عامل در استفاده از NG1010 تمیز کردن سطح مورد نظر میباشد. این ماده به سطوح چرب و کثیف نمیچسبد. مواد بسیار زیادی در روی شیشه وجود دارند که با چشم دیده نمیشوند. اگر شیشه شما کاملا نو نمیباشد باید از محلول خاص دیگری برای از بین بردن این لکه های نامرئی استفاده کنید ولی برای شیشه های نو و استفاده نشده، تمیز کردن با شیشه پاک کنهای معمولی و یا آب کافی میباشد. در نهایت شیشه باید کاملا شفاف و تمیز گردد. نحوه استفاده: 1) شیشه را کاملا تمیز کنید2) اطمینان حاصل نمایید که شیشه خشک است.3) یک قطعه پارچه نخی مثل حوله کتانی و یا پارچه تنظیف مانند پارچه های زیر را انتخاب کنید.4) چند قطره از محلول را روی شیشه بریزید و با حرکت دورانی بسیار تند آنرا به کلیه نقاط شیشه بمالید. توجه کنید فقط کافیست شیشه کمی با این ماده تماس داشته باشد و میزان زیادتر آن ایجاد لکه هایی میکند که بعدا با آب تمیز میشوند.5) حدودا 30 دقیقه پس از اعمال کردن، شیشه تا 50% نانو شده است و خاصیت آبگریزی دارد و خواص کامل محصول، 24 ساعت بعد نمایان میشود.6) میزان مصرف بسیار پایین است بطوریکه حدود 3 سی سی برای یک متر مربع کاملا کافیست. با توجه به اینکه این ماده بسرعت تبخیر میشود، استفاده از آن در دمای بالای 25 درجه سانتیگراد معمولا باعث مصرف میزان بیشتری خواهد شد. بهتر است از تماس با دست جلوگیری شود و از دستکش استفاده شود. برای مصارف صنعتی نیز پیشنهاد میشود هوا کش ها روشن باشد و از ماسک استفاده شود. (به علت آتشگیر بودن این ماده رعایت نکات ایمنی ضروریست. حتی الامکان سعی کنید از بخارات آن تنفس نشود.)
دستور مصرف نانو شیشه
روش تست شیشه نانو شده:یک لیوان آب را روی شیشه بریزید.مشاهده میکنید که آب، روی شیشه پخش نمیشود و بلافاصله به سمت زمین سر میخورد و فقط قطراتی روی آن باقی میماند. هرگونه مایع دیگری را نیز امتحان کنید نتیجه مشابه خواهید گرفت.
دستور مصرف نانو شیشه
روش تمیز کردن شیشه نانو شده:جهت پاک کردن کثیفی ها یا مواد جامدی که به شیشه میچسبند کافیست شیشه را با پاشش آب کمی مرطوب کنید به نحوی که کثیفی ها تا حدی خیس شوند، سپس با یک دستمال تمام آنها بطور کامل جدا میشوند.در صورت کثیف تر بودن شیشه، پس از مرطوب کردن آن با ریختن آب به مقدار بیشتر بدون کشیدن دستمال نیز کلیه مواد از شیشه جدا میشوند.ماندگاری شیشه نانو شده:شیشه نانو شده به انواع شوینده ها و سایش ها مقاوم است و برای انواع شیشه حدودا تا 5 سال مقاوم میباشد.
دستور مصرف نانو شیشه

نوشته شده در تاریخ شنبه 19 فروردین 1391    | توسط: سیدمحمدامین شاهمرادی    |    | لطفا نظر بدهید()